telefon programări
programări, Marți-Vineri, orele 9-16:
0729.167.201
Spitalul Dezna » Anunturi » Tarif servicii hoteliere cu grad înalt de confort

Tarif servicii hoteliere cu grad înalt de confort

Luni, 30 Mai 2022

Spitalul de Recuperare Neuromotorie „Dr. Corneliu Bârsan” Dezna oferă pacienților internați servicii hoteliere cu un grad înalt de confort.

Începând cu data de 30 Mai 2022 contravaloarea serviciilor hoteliere cu grad ridicat de confort asigurate de Spitalul de Recuperare Neuromotorie „Dr. Corneliu Bârsan” (dotări suplimentare: televizor, frigider, aparat aer condiționat) se stabileste la suma de:

- 510 lei de persoana (pacient, însoțitorul pacientului cu certificat de handicap grav) / 17 zile de spitalizare

Asiguraţii suportă, în cazul spitalizării continue, contravaloarea serviciilor hoteliere (cazare şi/sau masă) cu un grad ridicat de confort. Dotările suplimentare fiecărui salon sunt televizor, aparat de aer condiționat și frigider, iar în ceea ce priveşte masa, cea acordată la nivelul alocaţiei de hrană stabilite prin acte normative.

Însoțitorii pacienților fără certificat de handicap grav vor achita taxa aferentă zilei de spitalizare în cuantum de 50 de lei (masa și cazare) la care se adaugă taxa aferentă în cuantum de 510 lei pentru serviciile hoteliere cu grad înalt de confort.